japonia-romania
Bine ati venit!!

Cine imi da idei pentru serbari (lb engleza)

In jos

Cine imi da idei pentru serbari (lb engleza)

Mesaj Scris de Nakatsuji Andreea la data de Lun Sept 13, 2010 3:50 pm

Buna ziua tuturor.

Predau limba engleza in scoli si gradinite de 3 ani. In fiecare an in decembrie trebuie sa organizez o serbare cu copiii(numai la gradinite) in limba engleza iar anul acesta nu mai am nici o idee ce sa fac.
Pana acum am pus copiii sa construiasca din corpurile lor litere ce formeaza un cuvant(parintii au fost foarte incantati), sa spuna de ex: I like orange etc , My favorite sport is...cantecele si dansuri.
Anul acesta am cantecelele si dansurile dar nu stiu ce sa fac la activitate pentru ca anul trecut parintii nu prea au fost incantati doar ca copiii lor au spus ce le place in engleza iar copiii japonezi intr-o ora pe saptamana nu invata cine stie ce. Mai am doua luni sa fac pregatire cu ei si daca aveti ceva idei va rog sa ma ajutati.

Nakatsuji Andreea
Nou venit
Nou venit

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 14
Varsta : 40
Tara :
Data de inscriere : 17/08/2010
Puncte : 2822

Sus In jos

Re: Cine imi da idei pentru serbari (lb engleza)

Mesaj Scris de roxy la data de Lun Sept 13, 2010 7:14 pm

Andreea poate ceva legat de globul pamintesc (geografie sau ceva legat de animale sau plante din tarile respective.sau traditii de craciun,bine limitat la ce stiu ei la virsta respectiva. ai putea citii cite ceva despre traditiile de la polul nord cu renii si saniutele,sa nu rizi de mine dar asta mi-a venit acuma in cap,mi se pare omoshiroi si plus de asta copilasii ar auzi lucruri noi si pun pariu ca si parintii.
mult succes. w5yjj
roxy
V.I.P.
V.I.P.

feminin
Pesti Numarul mesajelor : 3043
Varsta : 43
Premii :
Babele 2010 : Misterioasa
Data de inscriere : 28/07/2008
Puncte : 6032

http://www.roxanasakurai.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Nakatsuji Andreea la data de Mar Sept 14, 2010 4:38 am

roxy a scris:Andreea poate ceva legat de globul pamintesc (geografie sau ceva legat de animale sau plante din tarile respective.sau traditii de craciun,bine limitat la ce stiu ei la virsta respectiva. ai putea citii cite ceva despre traditiile de la polul nord cu renii si saniutele,sa nu rizi de mine dar asta mi-a venit acuma in cap,mi se pare omoshiroi si plus de asta copilasii ar auzi lucruri noi si pun pariu ca si parintii.
mult succes. w5yjj

Multumesc pentru idee , chiar este omoshiroi (*_*)

Nakatsuji Andreea
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Mar Sept 14, 2010 5:50 am

...interesanta ideea Roxanei,chiar imi place...Andreea,Hannen de pe DC are clase de engleza cu copii mici si se pricepe la ce ai tu nevoie,caut-o si intreab-o...daca vrei ii pot da eu un tel sa o intreb...
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Balanta Numarul mesajelor : 357
Localizare : yufuin
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 30/07/2008
Puncte : 3657

http://www.vateren-baum.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Nakatsuji Andreea la data de Mar Sept 14, 2010 9:28 am

RiRi a scris:...interesanta ideea Roxanei,chiar imi place...Andreea,Hannen de pe DC are clase de engleza cu copii mici si se pricepe la ce ai tu nevoie,caut-o si intreab-o...daca vrei ii pot da eu un tel sa o intreb...

WOW! Chiar te rog daca nu e prea mare deranjul. Eu predau limba engleza de 3 ani dar nu sunt de profesie pedagog . Pur si simplu mi-am gasit acest loc de munca printr-o minune si cand am inceput nu aveam deloc experienta. Dar imi plac copiii (am si eu 2) si patroana mea e multumita chiar daca nu sunt nativ. Deci orice idei sunt binevenite. Multumesc anticipat!

Nakatsuji Andreea
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Mar Sept 14, 2010 10:30 am

o sun imediat ce am o fereastra,te anunt...
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Balanta Numarul mesajelor : 357
Localizare : yufuin
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 30/07/2008
Puncte : 3657

http://www.vateren-baum.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum