japonia-romania
Bine ati venit!!

Donatii bani pt. transport funerar spre Romania

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Donatii bani pt. transport funerar spre Romania

Mesaj Scris de irina goto la data de Vin Sept 03, 2010 2:50 pm

in urma cu doua ore sotul Nicoletei ne-a informat ca pana nu vb cu mama acesteia nu hotaraste nimic .mama este in drum spre rom(lucra in Italia)si cel mai probabil in seara asta ajunge.sarmana femeie inca nu stie adevaratul motiv pt care a fost chemata acasa.maine cel mai probabil vom sti raspunsul.este trist ca in momente de durere inca se mai gasesc oameni care fac rau.multumesc din suflet pt toti care sunteti aproape .sa dea D-zeu ca Nicoleta sa ajunga in rom langa familie.
irina goto
Nou venit
Nou venit

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 15
Varsta : 36
Tara :
Data de inscriere : 03/09/2010
Puncte : 2622

Sus In jos

Mesaj Scris de Dragonika la data de Vin Sept 03, 2010 2:54 pm

Fetelor aveti un suflet foarte mare...Dumnezeu vede si v-a va rasplati pt. fapta buna care o faceti!
Azi am fost sa-o vad pe Jeni(Sarbu Nicoleta)...Doamne ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred ca este moarta,am inteles ca doar fratele ei stie ca a murit,insa mama ei nu stie...inca nu i-au spus nimic,Doamne ce soc va face sarmana femeie cand va auzi ca fiica ei a murit ...

Nico32
Orele intre care o puteti vedea sunt 09.00 -16.00.
Numarul de telefon este 03-5246-5521. Adresa: Supe-su, Adeyu-, Daitou-ku, Shimoya 1-3-10, Camera de la etajul 5. (cred ca "supe-su" vine de la "Space"...)
Am scris adresa asa cum era in japoneza. Nu stiu daca sunt citirile corecte, si am sa o scriu si in japoneza. スペースアデユー台東区下谷1-3-10  5階の部屋。
.

Pt. ca sa ajunge-ti la aceasta adresa ,coborati la statia de tren IRIYA (入谷) iesiti pe gate nr. 2 si cum ati iesit din statie mergeti drept inainte,tranversati strada si mai mergeti inainte (pe acelasi drum)cam 200-300 metri si pe partea dreapta se afla cladirea スペースアデユー,are steaguri expuse afara cu acest nume (スペースアデユー).
(in partea dreapta a statiei este un combini Sunkus,punct de reper)
Dragonika
Nou venit
Nou venit

feminin
Rac Numarul mesajelor : 36
Varsta : 41
Tara :
Data de inscriere : 22/10/2008
Puncte : 3323

Sus In jos

Mesaj Scris de andy la data de Vin Sept 03, 2010 3:02 pm

...dar oare ce a detetminat o sa faca gestul asta???nu era nici o fata mai apropiata de ea??
stiu ca nu e frumos sa intreb acum...dar sunt sigura ca toate ne intrebam acelasi lucru DE CE?
Irina in ce sens ai spus ca mai sunt si oameni care vor sa faca rau??
andy
De-al casei
De-al casei

feminin
Sagetator Numarul mesajelor : 958
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 23/09/2008
Puncte : 4323

Sus In jos

Mesaj Scris de Dragonika la data de Vin Sept 03, 2010 3:07 pm

Imi pare rau Nicoleta dar nu este vorba despre aceasta fata ,ci este vorba despre o alta fata...

knicoleta a scris:http://ro.netlog.com/andy_irina nico cunva vb de fata asta

knicoleta a scris:http://ro.netlog.com/ina_jp fetlor ia este fata care murit dati clic la dresa varog mult 100 y sa trmeti

Rog din suflet pe Admin sau Moderatorii sa stearga link-urile cu site-ul acelei fete(nedecedata) care le-a postat Knicoleta.
(sterge-ti si acest quote cu link-urile acelei fete)
Daca aveti intrebari ,va raspund in limita cunostintelor cu cea mai mare placere.

Cu respect Dragonika .

Doamne ajuta!
Dragonika
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de Dragonika la data de Vin Sept 03, 2010 4:32 pm

andy a scris:...dar oare ce a detetminat o sa faca gestul asta???nu era nici o fata mai apropiata de ea??stiu ca nu e frumos sa intreb acum...dar sunt sigura ca toate ne intrebam acelasi lucru DE CE?
Irina in ce sens ai spus ca mai sunt si oameni care vor sa faca rau??

Andy din cate stiu tatal ei sa sinucis in urma cu 6 luni,si ea i ducea dorul f.f mult...
Dragonika
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de Dragonika la data de Vin Sept 03, 2010 4:36 pm

din cate am inteles ,fete apropiate (prietene)avea f.multe...dar din pacate nu a indraznit sa-si spuna off-ul ,sau nu a vrut sa le arate cat de mult sufera,se inchisese in ea...
Dragonika
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de andy la data de Vin Sept 03, 2010 5:19 pm

Dragonika...merci ..
andy
De-al casei
De-al casei

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Vin Sept 03, 2010 5:28 pm

...tatal ei sinucis,ea s-a sinucis...doamne,dumnezeule...nici nu ma pot gindi la femeia care a ramas,sotie si mama...fetelor,povestea ei cine sa o stie?tocmai fiindca nu a putut spune nimanui a ajuns la gestul acesta disperat...

Irina Goto,te rog sa ne mai scrii si noua ...chiar daca nu am cunoscut-o ma doare sufletul pt ea si ma rog sa ajunga in Romania....

Moderatori,Dragonika are dreptate,ar trebui sterse linkurile respective...

Doamne ajuta!
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Balanta Numarul mesajelor : 357
Varsta : 40
Localizare : yufuin
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 30/07/2008
Puncte : 3475

http://www.vateren-baum.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de simena la data de Vin Sept 03, 2010 6:20 pm

Vai Doamne ....
simena
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Capricorn Numarul mesajelor : 363
Tara :
Data de inscriere : 11/05/2010
Puncte : 3217

Sus In jos

Mesaj Scris de miha-akita la data de Vin Sept 03, 2010 6:26 pm

Dumnezeu sa -i ierte pacatele si sa o odihneasca langa ingeri.prea tanara ,poate prea trista ,nu a avut curaj sa se destainuie nimanui...viata asta e asa scurta,azi esti ,maine nu...fetelor,cat de greu ar fi,ptr toate exista o rezolvare ,cred eu.
dzeu so ierte. plangacios
PS:eu nu pot sterge acele mesaje cu link-uri,o asteptam pe admin...si am o rugaminte la voi,nu mai postati poze,adrese sau mai stiu eu ce,daca nu stiti 100% despre cine se vbeste,ptr a nu aduce jigniri unor persoane care nu au legatura cu acest caz gdvjgh
DRAGONIKA,multumim ptr tot si la toata lumea care sa implicat.sa va ajute dzeu la toate.

Numai in lacuri cu noroi pe fund cresc nuferi!

miha-akita
Moderator
Moderator

feminin
Scorpion Numarul mesajelor : 2256
Varsta : 38
Localizare : Japan
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Misterioasa
Data de inscriere : 29/07/2008
Puncte : 5079

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Vin Sept 03, 2010 9:33 pm

Foarte trist, nu pot zice mai mult...dar ma bucur ca e unita lumea...macar in momente dinastea si sigur cineva acolo sus va fi recunoscator tuturor.
Dragonica mersi de atentionarea cu linkul, nici nu-l zarisem....si Miha-akita are dreptate nu mai puneti linkuri sau poze cu alte persoane daca nu sunteti siguri.....

Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Varsta : 33
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Mesaj Scris de satoh crina la data de Sam Sept 04, 2010 12:01 am

sunt o prietena a nicoletei si in primul rand as vrea sa va multumesc pt ajutorul acordat,azi am fost la ea si am vazut-o este foarte frumoasa ,nicileta a murit duminica la 4:00dimineata dar din pacate noi abia luni am gasit-o ,atunci am stabilit cu sotul ei sa o trimitem in rom tocmai de aceea v-am cerut ajutorul pt ca noi singure nu puteam strange o suma asa mare,,dar incepand de ieri se pare ca sotul ei s-a razgandit din cauza unei asazise priwtene a nicoletei care l-a convins ca este mai bine sa fie inmormantata aicu,credeti-ma ca eu nu cunosc fata respectiva care nici macar nu s-a obosit sa vina sa o vada dar in schimb ii baga tot felul in csp sotului nicoletei,noi si astazi am vb cu fratele ei care ne roaga sa facrm tot posibilul sa o trimitem acasa dar problema este ca nu ne asculta nimeni,stiu ca sunteti confuze si nu stiti ce sa mai credeti dar dumnezeu ne este martor ca nu mintim cu nimic,dar fratele ei va suna la ambasada maine si va lamuri tot,fam ei vrea sa o vada pt ultima oara ,si eu sunt mama la randul meu si nici nu pot sa ma gandesc ce o fii in sufletul mamei nicoletei,vs multumesc pentru ajutorul acordat.dumnezeu sa o ierte si sa o aibe in paza lui

satoh crina
Nou venit
Nou venit

feminin
Pesti Numarul mesajelor : 3
Varsta : 32
Tara :
Puncte : 2610

Sus In jos

Mesaj Scris de aurallgp la data de Sam Sept 04, 2010 1:24 am

Imi pare tare rau pentru necazul asta.
Riri, multumesc ca ai deviat discutia de la "Stirea zilei"aici,pentru ca altfel nu cred ca as fi vazut subiectul.Maine dimineata merg si eu la ATM,sa depun o suma de bani.
aurallgp
De-al casei
De-al casei

feminin
Pesti Numarul mesajelor : 610
Localizare : Tokyo
Tara :
Data de inscriere : 13/11/2008
Puncte : 3807

http://jisedaivision.com/shop/

Sus In jos

Mesaj Scris de catalin mie ken la data de Sam Sept 04, 2010 2:12 am

sincere condoleate familiei ei, nu am cunoscut-o abia astazi am aflat si eu am vazut ca a scris cineva ca e din galati as vrea sa vad o poza cu ea daca are cineva ca si eu sunt tot din galati...in dimineata asta o sa merg la banca.Dumnezeu sa o odihneasca!
catalin mie ken
Nou venit
Nou venit

masculin
Leu Numarul mesajelor : 2
Varsta : 31
Tara :
Data de inscriere : 04/09/2010
Puncte : 2609

Sus In jos

Mesaj Scris de irina goto la data de Sam Sept 04, 2010 3:51 am

cand am spus ca sunt oameni care vor sa faca rau ma refeream la aceeasi persoana de care vb Crina.Aceeasi pers care a venit ieri sa ne faca monkul ....cine sunteti voi sa hotarati ca Nicoleta pleaca in rom?.....re pet inca odata decizia nu a fost luata de capul nostru.kiar sotul Nicoletei a spus ca cel mai indicat ar fi sa fie ingropa ta in rom. doar ca nu are banii necesari.atunci ne-am hotarat sa strangem noi ...............Sincer nu stiu ce sa mai cred ,de ce reactioneaza asa.....
irina goto
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Sam Sept 04, 2010 4:56 am

...te pupic Aura...am crezut de cuviinta sa-i spun lui Fumi chan despre ce este vb,ma bucur ca nu am deranjat...

...eu nici nu stiu ce sa spun,naiba...mi-e rau,vb serios...
Crina,de minciuna nu te va acuza nimeni,nu-ti fa griji...stim ca nu de voi depinde ci de sotul ei,de familia ei...daca o ingroapa aici au macar de gind sa-i aduca familia ,pe fratele si pe mama ei?...cu toata influenta prietenei ar avea inima atit de hida sa o inmorminteze fara ca familia sa-si ia la revedere?...nici nu stiu ce sa scriu,asa de tare ma doare inima...
Doamne ajuta sa ajunga la familia ei...
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Sam Sept 04, 2010 4:59 am

Catalin mie ken,prietenele ei apropiate sigur o sa-ti raspunda,noi nici nu ne-am dat seama sa mai intrebam de unde este fata...
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de juliatokyo la data de Sam Sept 04, 2010 6:00 am

neta
Buna tuturor,
Este un subiect f delicat...in cazul lui Jeni.Cred ca a avut ea vreo dorinta...unde sa fie inmormantata....
Am cunoscut-o si eu pe aceasta fata printr-o cunostinta comuna(si eu sunt din Galati) si mi s-a parut a fi o persoana f puternica.Nu vreau sa intru in detalii despre viata ei personala dar cred ca sotul ei este cel mai in putere sa hotarasca ce si cum.Inteleg si familia din Romania ca vor sa o vada...dar...majoritatea prietenilor,sunt aici...in Japonia.Eu nu am reusit sa merg sa o vad...nu pot ...prefer sa mi-o amintesc asa cum a fost ea,plina de viata,zambitoare mereu.
Crina satoh,te rog sa ne mai tii si pe noi la curent.

juliatokyo
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Pesti Numarul mesajelor : 305
Localizare : Tokyo
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Plimbareata
Data de inscriere : 09/10/2008
Puncte : 3619

Sus In jos

Mesaj Scris de andy la data de Sam Sept 04, 2010 6:09 am

juliatokyo a scris: neta
Buna tuturor,
Este un subiect f delicat...in cazul lui Jeni.Cred ca a avut ea vreo dorinta...unde sa fie inmormantata....
Am cunoscut-o si eu pe aceasta fata printr-o cunostinta comuna(si eu sunt din Galati) si mi s-a parut a fi o persoana f puternica.Nu vreau sa intru in detalii despre viata ei personala dar cred ca sotul ei este cel mai in putere sa hotarasca ce si cum.Inteleg si familia din Romania ca vor sa o vada...dar...majoritatea prietenilor,sunt aici...in Japonia.
mai femeie...ce treaba au prietenii???fiecare o sa-si vada de viata lui/ei...cati din asa zisi prieteni o sa o planga cu adevarat..cati or sa se duca la mormant....Singura persoana care o va plange cu adevarat e mama ei...apoi fratele si restul fam....ei sunt cei care se vor duce la mormantul ei sa-i duca o floare,sa se roage ptr. sufletul ei...Cum crezi ca s-ar simti mama ei sa stie ca fata ei e moarta si ingropata...[defapt nici macar atat..ca aici e cu crematoriu`] intr-o tara unde nu va avea posibilitatea sa vina...???Cum o sa fie viata ptr. mama ei daca nu va avea nici macar un mormant unde sa se duca sa-si planga fata????
andy
De-al casei
De-al casei

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Sam Sept 04, 2010 6:10 am

Daa e greu sa vb cand nu stii cum stau lucrurile de fapt, in ce relatie era familia din tara, cu sotul de aici...si multe altele.....eu l-as bantui de pe lumea cealalta daca m-ar arde si inmormanta aici...dar asta sunt eu, nu pot sti altcineva ce si cum crede.....sper sa se gaseasca solutia cea mai pasnica si sa multumeasca cumva pe toata lumea si sa cel mai tare sa se ia o decizie odata....saraca fata are deja aproape o saptamana......

Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Sam Sept 04, 2010 6:47 am

...nu stiu daca in astfel de momente mai conteaza relatiile familiale ,este absurd gindul ca ultima dorinta ar fi sa fie imormintata linga prieteni,dar cred ca nu este cazul sa incingem discutia...sper din tot sufletul sa se hotarasca cit mai repede ceea ce vor face...

...pe mine m-a marcat extrem de mult sinuciderea acestei fete...cred ca nu conteaza de ce dar m-a marcat foarte mult...
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de karina la data de Sam Sept 04, 2010 6:57 am

[b]Dumnezeu sa o ierte si ma rog sa se rezolve cat mai repede problemele si sa se odihneasca in pace alaturi de tatal ei Candle Pictures, Images and Photos

Moderator
Moderator

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 2213
Localizare : toyama,japonia
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Office Lady
Data de inscriere : 15/07/2008
Puncte : 4799

Sus In jos

Mesaj Scris de karina la data de Sam Sept 04, 2010 6:58 am

Candle Pictures, Images and Photos

Moderator
Moderator

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 2213
Localizare : toyama,japonia
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Office Lady
Data de inscriere : 15/07/2008
Puncte : 4799

Sus In jos

Mesaj Scris de diakosei la data de Sam Sept 04, 2010 9:13 am

fetelor o sa incerc sa pun si eu banuti si niste prietene de-ale mele dar abia luni, oare mai e ok?pana cand o sa fie la morga?Dumnezeu sa o ierte, si doar El sa o judece!
diakosei
Nou venit
Nou venit

feminin
Taur Numarul mesajelor : 5
Tara :
Puncte : 2614

Sus In jos

Mesaj Scris de irina goto la data de Sam Sept 04, 2010 10:31 am

pana cand este tinuta la morga nu stim.....cert este ca joi o sa vina preotul .pt toti cei care au posibilitatea sa vina sunteti asteptati.
irina goto
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat