japonia-romania
Bine ati venit!!

Avem timp pentru toate...si pentru a fi mai buni

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Avem timp pentru toate...si pentru a fi mai buni

Mesaj Scris de miha-akita la data de Vin Sept 03, 2010 6:35 pm

sa-i traiasca copilasii ca sunt tare scumpei si ei sa-i dea dzeu putere sa aiba grija de ei. rusinos

Numai in lacuri cu noroi pe fund cresc nuferi!

miha-akita
Moderator
Moderator

feminin
Scorpion Numarul mesajelor : 2256
Varsta : 38
Localizare : Japan
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Misterioasa
Data de inscriere : 29/07/2008
Puncte : 5079

Sus In jos

Mesaj Scris de RiRi la data de Sam Sept 04, 2010 12:20 pm

Irina,au ajuns banii,iubita...este mai mult decit indeajuns w5yjj cu acesti bani de la Knicoleta,Bianca,Irina si ce am mai pus eu ii ajung de trening,ii mai ramin de cheltuiala,vreo 6000 de yeni...
Ieri am vb cu Devylla,si ea i-a trimis doaua pachete...eu nu am stiut pina nu mi-a spus Devy ca Irina nu avea in bucatarie ceea ce este necesar...masina pt orez,fier de calcat,filtru de cafea,tot ce folosise sotul ei in timpul studentiei le-a trimis la Irina...cum uitam noi de amintiri atunci cind cineva are nevoie... rusinos
...Devy ia pus si ceva imbracaminte,jucarii,un plic cu bani..Mi-a spus Irina ca deocamdata se descurca acum...in cazul in care cineva ar avea o plita electrica pe care n-o mai foloseste i-ar fi de mare ajutor,numai daca nu o foloseste...

Maria este bine la scoala,ii place,acum au renshu pt undokai...apropo,pe baietei ii cheama Cristian si Eduard rusinos

Luni o sa printez toate mesajele voastre si i le trimit....va pup...
RiRi
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Balanta Numarul mesajelor : 357
Varsta : 40
Localizare : yufuin
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 30/07/2008
Puncte : 3475

http://www.vateren-baum.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Sept 05, 2010 3:13 am

Foarte bine ca au ajuns banii si au si ramas un pik.....si mai bine ca Maria are totul necesar scolii si ca ii place...am fost niste zane bune noi fetele cu inima....ce ma bucur ca am reusit sa facem un suflet sa fie fericit!!!Plita electrica,sa ma uit prin garaj sa vad,dar daca nu am dar cred ca am,vad eu...ce mai gasesc ii trimit...bicicleta are!?carucior de vara are!?mai ii pun papuceii ca i-am uitat...si covoare vrea,al meu le arunca mereu...foloseste!?tell me baby....!?pupacesc copilasii si lui mami ii tau o cafeluta...Riri tie iti dau din timpul meu sa poti sa ai grija de ei!!! rusinos

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de maria27 la data de Vin Noi 26, 2010 10:46 am

Buna fetelor nu stiu cum se trimit mesajele aici dar incerc si eu Sunt Irina va multumesc pt toate abia asteptam sa vad ce sa scris de mine si de copii mei ca imi promisese ca mi se printeaza dar nu a mai avut timp sa -mi trimita mesajele.Noi suntem bine Bicicleta Tricicleta tot nam mai primit desi aveam 2in asteptare dar asta e nu e un strict necesar. suntem ok am luat-o de la 0
dar acum incet incet si cu ajutorul vostru am trecut la mai bine Era ideea ca venisem din tara si nu aveam nimic decit un apartament inchiriat si nici nu puteam munci cu viza de turist Acum lucrez si tot greul devine usor.Inca odata multumesc fetelor care mau sustinut si moral .Bani eu nu am cerut am cerut doar lucruri care nu mai au nevoie alti .Voi incerca sa intru mai des pe aici .Multumesc inca odata fetelor nu scriu numele dar ele se stiu.

maria27
Nou venit
Nou venit

feminin
Fecioara Numarul mesajelor : 4
Tara :
Data de inscriere : 26/11/2010
Puncte : 2527

Sus In jos

Mesaj Scris de simena la data de Dum Noi 28, 2010 4:40 pm

Irina bine ai venit si multa bafta in viata gjfyki
simena
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Capricorn Numarul mesajelor : 363
Varsta : 41
Tara :
Data de inscriere : 11/05/2010
Puncte : 3217

Sus In jos

Mesaj Scris de naru la data de Lun Noi 29, 2010 7:33 am

irina ma bucur ca ,ti_am fost de ajutor,noi fetele si sper ca de acum incolo sa_ti fie din ce in ce mai usor si sa ai parte de o viata frumoasa si tot ce_ti doresti ptr tine si copilasii tai!te mai asteptam pe la noi!
naru
In tranzit
In tranzit

feminin
Leu Numarul mesajelor : 250
Varsta : 42
Tara :
Data de inscriere : 20/05/2010
Puncte : 3049

Sus In jos

DOAMNE APARA SI PAZESTE PE TOATA LUMEA

Mesaj Scris de maria27 la data de Joi Ian 06, 2011 11:19 am

Fetelor exista pe lume lumea ff rea.Abia speram ca am scapat si eu ,m-am mutat la o rominca ,n-eam inteles sa stau in 2camere,,asa cum is ca nu cer lux si sa platesc 35.000yeni pe luna si tot odata lipit de unde locuiesc e hala unde lucrez la impachetat usturoi.Si renunt la apartamentul meu inchiriat si ma mut la ea .Si deaici cosmar...consumi apa prea multa consumi gaz ,lumina....bun consum zic sa platesc ca asta e nici asa nui convine ,stam intrun frig ca nu avem voie sa dam drumu la aerul conditionat,si ce credeti ca imi zice ..sa plec dracului din casa ei ca sa saturat .Specific ea sta in cladirea alaturata.Barbasu e un domn el a insista cu mutatu.Dupa ce ma scos din casuta mea pe care abia o inchiriasem...acum ajung in strada cu copii,plus ca fata am mutato de la scoala unde invata si am mutato aici.............nu mai stiu in cine sa am incredere cind e sa nai noroc nu e!Sa dus linistea mea .....abia facem si eu 1luna aici..iar mutate iar servici cauta...deja ma obosit si nu stiu unde si ce sa fac......Ma bucuram si eu ca deacu ne linistim servici era gradinita Stau de dimineata si caut apartanent care sa nu trebuiasca avans ca eu am perdut avansu cind mam mutat si acu de unde sa scot iar.......De ce vrea sa ne chinuie nu stiu poate ca e gelozia ca ea nare nici un copil sau poate asa suntem noi de nesuportabili incit enervam pe toata lumea...........Asa ca atentie tuturor in cine aveti incredere.

maria27
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de roxy la data de Joi Ian 06, 2011 1:09 pm

Offff ce sa zic,,pacat ca trebuie sa treci prin atitea greutati! Incearca totusi sa gasesti pe linga unde lucrezi ca daca tot ai schimbat fata si la scoala aproape acolo.... eu zic ca totusi sa vb cu patronul unde lucrezi,poate ei stiu undeva unde poti inchiria ieftin si sa fie si aproape,,,,multa bafta si doamne ajuta sa iti rezolvi problemele repede si sa nu mai stai cu copiii in frig,,,doamneeee.......
roxy
V.I.P.
V.I.P.

feminin
Pesti Numarul mesajelor : 3043
Varsta : 42
Premii :
Data de inscriere : 28/07/2008
Puncte : 5850

http://www.roxanasakurai.com

Sus In jos

Mesaj Scris de miha-akita la data de Joi Ian 06, 2011 6:32 pm

maria,imi pare rau sa citesc asa ceva si totodata parca nu pot crede,dar ...in ziua de azi nimic nu ma mai mira,sper sa ti fie o lectie ce ai patit si pe viitor sa ai mai mare grija,nu te increde in nimeni,decat in CEL de SUS,sunt sigura ca EL te are in paza si pe tine si pe copiii tai si ca ve ti reusi sa o scoateti cumva la capat.va urez to binele si sa va gasiti cat mai repde un loc numai al vostru.
PS;vroiam sa ti multumesc ptr felicitarea trimisa de anul nou,a ajuns,dar eu sunt in Ro,mi-a aratat-o sotul pe web,sa va dea dzeu tot ce aveti nevoie,sa fiti sanatosi si sa fiti fericiti.

Numai in lacuri cu noroi pe fund cresc nuferi!

miha-akita
Moderator
Moderator

feminin
Scorpion Numarul mesajelor : 2256
Localizare : Japan
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 29/07/2008
Puncte : 5079

Sus In jos

Mesaj Scris de maria27 la data de Vin Ian 07, 2011 11:38 am

Fetelo sunt mare ma voi descurca,prostia mea viata privata nu se incurca cu munca,m-am dus sa lucrez la rominca ca sa nu fiu singura ,dar am gresit mutinduma la ea ,fiecare cu stresul ei ,si nu condamn pe nimeni atit ii doresc Sa-i dea Dumnezeu si ei trei copilasi fumosi ca ai mei...ea neavind nici unul.Atunci va intelege suferinta unei mame.Aici une e la tara nu se gaseste de munca am umblat si la primarie si cred ca voi incerca iar sa ma mut ca tiganu cu cortu dar sanatosi sa fim ca totul va fi bine.Eu cred in Dumnezeu si el nu ne-a lasat niciodata .Va pup si ne mai auzim.

maria27
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de maria27 la data de Mar Feb 15, 2011 8:27 am

Fetelor m-am mutat inapoi la adresa unde am stat in apartamentu inchiriat de mine,suntem bine muncesc si deacum totul intra in normal,mai sunt in stare de soc dar asta e o sa-mi treaca ,va doresc sanatate si spor la toate

maria27
Nou venit
Nou venit

feminin
Tara :

Sus In jos

Mesaj Scris de Deeana la data de Mar Feb 15, 2011 11:29 am

Irina, ne bucuram ca sunteti bine. Eu am urmarit ce s-a scris pe aici, dar de scris n-am scris. Bine ca s-a rezolvat. Nu mi-a venit sa cred cand am citit ce-a putut sa faca o romanca altei romance, dar... asta e... Cel mai bine in viata asta e sa stii ca nu depinzi de altii, ca-ti tii viata in maini si ca orice s-ar intampla te sprijini in ceea ce-ai cladit tu, cu propriile maini, ca stii cum ai cladit si unde sunt puncte de sustinere.
Bafta multa in continuare, multa sanatate tie si copiilor si sa auzim doar de bine!
Deeana
V.I.P.
V.I.P.

feminin
Leu Numarul mesajelor : 1254
Varsta : 41
Localizare : 東京
Tara :
Data de inscriere : 27/03/2009
Puncte : 5559

Sus In jos

Mesaj Scris de nadvio1973 la data de Vin Mar 18, 2011 2:41 pm

Maria ,te consider sincer o mama desavirsita ....sa ti dea bunul d zeu sanatare sa ti cresti copii mari ......
nadvio1973
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 448
Varsta : 44
Tara :
Data de inscriere : 18/08/2009
Puncte : 3480

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat