japonia-romania
Bine ati venit!!

Admin_secund

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Admin_secund

Mesaj Scris de Admin la data de Dum Dec 14, 2008 8:00 pm

Lara bine ai venit la noi si sper sa-ti placa si sa ne mai auzim si la alte subiecte.
Fetelor vreau sa va prezint admin_secund care ma va ajuta la administrare si va mai vechea forumul in lipsa mea....nu plec nicaieri sa nu va ganditi la prostii...doar ca sunt putin ocupata si nu pot intra chiar tot timpul. Yoroshiku onegaishimasu!

Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Varsta : 33
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Dec 15, 2008 12:22 pm

Salut,
sper sa putem face treaba buna si pentru aceasta avem nevoie de intelegerea si cooperarea tuturor membrilor
yoroshiku onegaishimas rusinos

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Dec 15, 2008 3:42 pm

Da ,admin _secund ,ne poti spune cate ceva despre tine???Daca nu deranjeaza bineinteles... duidui

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Dec 15, 2008 4:50 pm

Lara bine ai venit la noi si sper sa-ti placa si sa ne mai auzim si la alte subiecte.
Fetelor vreau sa va prezint admin_secund care ma va ajuta la administrare si va mai vechea forumul in lipsa mea....nu plec nicaieri sa nu va ganditi la prostii...doar ca sunt putin ocupata si nu pot intra chiar tot timpul. Yoroshiku onegaishimasu!
Buna ziua ! Nu stiam ca intr un forum e musai sa fie si un admin _secund tuol, .pot sa intreb si eu moderatorii ce rol mai au ?
macar puteati avea bunul simt sa nu stati in anonimat! fiecare dintre noi am avut incredere si ne am lasat datele personale pe un forum ce a prins viata odata cu membrii .cu postarile lor,bashca ca unii membrii au pus si poze .
de la un timp vad ca sunt la moda forumurile! atunci cand reusisem si eu sa ma obisnuiesc aici ,veniti cu faze de genul .nu plec nicaieri sa nu va ganditi la prostii...doar ca sunt putin ocupata si nu pot intra chiar tot timpul.
ce facem aici doamna admin? ne jukam ? du te vino ? un forum cere multe responsabilitati ! daca nu esti in stare renunta si gata ,spune pe fata membrilor ! nu veni cu deastea ! ca ti pierzi toti membrii !!! vor pleca si apoi va plangeti ca femeile nu s unite ca umbla pe nush care forum.......
admin_secund te citez :sper sa putem face treaba buna si pentru aceasta avem nevoie de intelegerea si cooperarea tuturor membrilor
ce intelegere si ce cooperare? pana ieri erai un membru normal ! ai devenit admin peste noapte ! nu inteleg de ce la admin_secund sa u sters mesajele ce le postase inainte ?adica ieri ? va bateti joc de membrii! credeti ca lumea din jur nu vede ? nu observa ? halal!!!

daca va ascundeti si umblati cu mizerii si anonimaturi se duce de rapa tot! asta e! imi pare rau ca am mai adus membrii si le cer scuze cu ocazia asta ,eu ma retrag :
ma ti dezamagit! va rog doamna admin sa mi stergeti toate datele personale de pe acest forum!
multumesc anticipat si SARBATORI FERICITE !

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de karina la data de Lun Dec 15, 2008 6:04 pm

da sarbatori fericite si tie erika si este alegerea ta,internetul este free ryikl

Moderator
Moderator

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 2213
Localizare : toyama,japonia
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Office Lady
Data de inscriere : 15/07/2008
Puncte : 4799

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Dec 16, 2008 12:40 am

Emily a scris:Da ,admin _secund ,ne poti spune cate ceva despre tine???Daca nu deranjeaza bineinteles... duidui

Nu ma deranjeaza Irina...va citez mesajul pe care l-am lasat moderatorilor

Salut,
Probabil ca va intrebati cine sint si de ce este acest mister
cu anonimatul ,si ,sigur ca am sa va dau o explicatie.Nu
sint neaparat numai motive personale.In primul rind sint un membru al forumului,nu foarte activ,dar din motive stiute numai de administrator m-a rugat sa o
ajut la supravegherea forumului.Acest statut nu este definitiv,oricind
si oricine poate ocupa postul si de aceea am cazut de acord ca
adminul_secund sa fie "o clona" anonima.Atunci cind eu nu imi mai pot
asuma responsabilitatea supravegherii forumului nu va fi necesar ca
sa-mi ia "rangul" de sub nume ci ,mult mai simplu,va schimba doar
parola adminului_secund si altcineva va putea lua locul..Eu sint sigura ca pentru bunul demers al forumului nu
este necesar ca sa punem membri forumului in situatii neplacute si mai
bine ne spalam rufele la noi acasa,aici la topicul moderatorilor.Eu imi
voi pastra anonimatul si in fata moderatorilor,sa nu fie cu suparare,si
sper ca ati inteles motivele.Admin_secund v-a fi folosit numai in bunul
demers al forumului nicidecum ai dezvolta o personalitate,eu in mod
sigur nu as fi in stare .Sper ca miercuri sa ne putem intilni toti
moderatorii.O zi buna.

Ultima editare efectuata de catre admin_secund in Mar Dec 16, 2008 8:18 am, editata de 3 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Dec 16, 2008 12:53 am

Erika,si azi sint un membru normal si nu am sters mesajele mele ,nu am de ce.Numai ca administratorul are nevoie de putin ajutor din cauza programului incarcat de la serviciu.Acest post nu este definitivat,acesta fiind si motivul pentru care nu am vrut ca sa-mi pun sub numele de membru acest statut pentru atunci cind nu va mai fi nevoie de un administrator secund.Imi pare rau ca te-am dezamagit,nu a fost o intentie rea ci am vrut sa imi pastrez numele de membru asa cum ma stiu fetele de aici.Mie imi pare rau de izbucnirea ta si nu spun ca nu te inteleg dar totusi poate ar trebui sa te intrebi daca nu cumva a avut administratorul motivele ei pentru a recurge la aceasta metoda.Daca esti hotarita sa te retragi este ok,spune-mi pe privat si iti sterg contul....dar sa stii ca-mi pare rau sa te pierdem.Ramine la aprecierea ta,sarbatori fericite

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Bianca la data de Mar Dec 16, 2008 8:46 am

Erika,mie personal,imi pare foarte rau ca vrei sa pleci.Si sunt sincera.
Nu trebuie sa o judecam pe Admin,pentru ca fiecare dintre noi are o viata personala si profesionala.Fiecare dintre noi am avut,poate,perioade cand am lipsit de la munca desi ne-am luat angajamentul fata de sef si ceilalti angajati.La fel si Admin,trece poate,printr-o perioada prin care nu isi permite sa acorde foarte mult tump forumului.
Cat despre Admin_secund,a fost alegerea lui sa ramana anonim si are acest drept.Ea nu va posta mesaje personale DECAT mesaje legate de forum,de regulament.Este dreptul fiecarui membru sa ramana anonim,daca asta isi doreste.Din acest motiv pe forumuri se pun nickuri,ci nu numele adevarat.Inteleg perfect ceea ce spui,pentru ca si eu as fi reactionat poate la fel la prima vedere.Dar cred ca ar trebui sa lasam ca timpul sa le rezolve pe toate.Vom vedea daca,intr-adevar,este nevoie sau nu de un admin_secund.
Oare chiar este asta un motiv sa parasesti forumul?
Bianca
De-al casei
De-al casei

feminin
Scorpion Numarul mesajelor : 944
Varsta : 37
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Familista
Data de inscriere : 26/07/2008
Puncte : 4156

Sus In jos

Mesaj Scris de ildi la data de Mar Dec 16, 2008 11:39 am

eu prima oara cand am vazut admin-secund am gandit "ce idioata!.. copiaza pe admina.." dar acu citind despre ce e vb, cred ca da admin are nevoie de ajutor, dar atunci de ce nu cere de la moderatori? sau daca ei nu au timp atunci sa anunte ca va ruga pe cineva so ajute, si bineinteles ca acel admin-secund sa posteze doar anunturi referitoare la regulament, prob tehnice sau chestii ce tin numa de forum. daca doreste sa posteze ceva idei, sau la fel ca noi, atunci sa foloseasca nick-ul adecvat.
oricum nu e un motiv pentru a pleca de pe forum, internetul este plin de forumuri si libertatea de alegere ne apartine.
eu cred ca acest forum exista datorita adminului in primul rand, ca la infiintat si dupa aceea pers care il viziteaza sau subscriu, dar intro oarecare masura cred ca si ele au ceva de zis cand apare ceva de genul. suntem o comunitate parca?...
stiti cum e cu politica "seful intreaba, dar la sfarsit tot decizia sefului se respecta!"
ildi
De-al casei
De-al casei

feminin
Rac Numarul mesajelor : 890
Varsta : 35
Localizare : tokyo
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 02/08/2008
Puncte : 4041

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mar Dec 16, 2008 12:02 pm

Fetelor sincer imi pare tare rau ca s-a interpretat asa. Cum s-a mai zis fiecare dintre noi are familie, servici, perioade cand suntem mai ocupate si cand suntem mai libere. Am tras chiulul de multe ori de la munca si am petrecut multe ore pe forumul asta, dar am facut-o din placere acum e o perioada foarte incarcata pt. mine si la munca si acasa, asta nu inseamna ca nu mai intru sau ceva...tocmai deasta am si scris sa nu va faceti probleme ca nu plec nicaieri, voi intra incontinuare zilnic si de cate ori voi putea....dar incepusem o serie de concursuri...aniversari pe prima pagina...chestiii pe care nu le poate face decat cineva care acces la panoul de administrator.....nu pot fi facute de un moderator...moderatorii modereaza mesajele membrilor...administratorul se ocupa de partea tehnica...din motivul asta am adus un "admin_secund" care va putea face treaba asta cand nu pot eu intra....prin rotatie si in functie de timp si moderat vor avea acces la acest "admin_secund" care repet.....nu se va ocupa decat de probleme tehnice si eventual aduce ceva pt. imbogatirea forumului....nu va dezvolta o personalitate din asta. Un salut mi s-a parut corect din partea "admin_secund" dar nu am crezut ca va va afecta asa de mult acest lucru. Si nu Erika nu renunt, repet, am sa intru in continuare dar poate mai putin ca inainte, iar contul de admin_secund a fost creat duminica seara.....deci nu i s-a sters nici un mesaj. A ne bate joc de membrii nu mi-a trecut si nu ne-a trecut nici o secunda prin cap, toate astea sunt, tocmai, pt. buna functionalitate a forumului. Imi pare rau ca vrei sa te retragi dar eu una nu cred ca asta e un motiv de a te retrage...sper ca iti vei reconsidera pozitia si vei mai continua alaturi de noi.

Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Mesaj Scris de alex la data de Mar Dec 16, 2008 2:03 pm

Haideti sa vedem daca am inteles eu bine sau ma bag iar ca musca in lapte degeaba.Asa admin e ocupata si nu poate sa intre des si a mai rugat pe cineva sa o ajute si ce e asa grav,cu ce ma afecteaza pe mine asta? Erika tu ai prefera sa il inchida?eu nu. mai bine sa mai vina cineva sa o ajute poate sa fie si 7 administratori din partea mea atat timp cat nu se cearta intre ei si vine fiecare cu alta idee.si pe bune daca inteleg de ce teai suparat tu asa tare?
alex
In tranzit
In tranzit

feminin
Sagetator Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Data de inscriere : 06/11/2008
Puncte : 3279

Sus In jos

Mesaj Scris de miha-akita la data de Mar Dec 16, 2008 2:33 pm

deci ma bag si eu,tot ca musca ,sper sa nu mi-o i-au pe cocoasa...din cele citite inteleg ca marea suparare este anonimatul acestui admin,nu neaparat ca sunt doua persoane cu "admin"!.poate ca unii membri sunt "lezati" de aceste mistere si asta face sa se indeparteze de forum crezand ca cine stie ce se intampla pe aici...pe mine cel putin,nu ma deranjeaza in nici un fel...pot sa mai vina si zece admini,nu asta e problema,ci ca forumul sa fie interesant,sa nu fie cearta,ptr ca asa nu va mai intra nimeni...eu intru de drag,nu ptr ca am rang(rangul este DOAR virtual)nu-mi aduce nimic in plus sau in minus,mi-e drag de voi si deja va simt ca si cum ne-am cunoaste de o vesnicie...
deja discutia a alunecat mult decat ce ar trebui scris la acest topic,cred ca ar fi bine sa fie mutate mesajele in alt topic,ptr ca daca vin membrii noi si dau nas in nas cu asa discutii...sigur nu se vor mai intoarce,este exact locul nepotrivit ptr asta...sper ca nu am suparat pe nimeni si haideti sa ne vedem de lucrurile frumoase...vin sarbatorile,trebuie sa fim mai buni!
cu respect,miha w5yjj

Numai in lacuri cu noroi pe fund cresc nuferi!

miha-akita
Moderator
Moderator

feminin
Scorpion Numarul mesajelor : 2256
Varsta : 38
Localizare : Japan
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Misterioasa
Data de inscriere : 29/07/2008
Puncte : 5079