japonia-romania
Bine ati venit!!

Regula noua copy-paste!!!!!!!!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Regula noua copy-paste!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Admin la data de Mar Sept 23, 2008 7:05 pm

Avand in vedere ca am creat album foto, pt. ca poze postate sa fie in siguranta si sa nu poata fi copiate am interzis clik dreapta. Atunci cand doriti sa faceti paste la ceva va rog sa folositi tastele Ctrl+V in loc de paste. Pana gasesc o solutie mai comoda va rog sa il folositi cum am scris mai sus, si imi cer scuze pt. eventualele dezavantajele create.

Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Varsta : 33
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Re: Regula noua copy-paste!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Sept 26, 2008 4:35 am

te ai gandit bine insa eu una fara clik dreapta sunt cu 2 maini stangace.....eu folosesc touch pad ul si fara klik dreapta .....e tare greu..
in privinta pozelor vezi ca este un program special ,,daca mi l aduc aminte ti l spun pe PM cu care puteti proteja pozele... folosesti un trial ori punem mana de la mana si cumparam unul ..ce nu e foarte scump..
un pupic de la mine,,,,

:smart

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mier Oct 15, 2008 7:02 pm

Probabil ati observat ca am renuntat de ceva vreme la faza cu clik dreapta pt. protejarea pozelor. Dupa mai multe cautari cel mai bun si mai ieftin (adica moka) e un generator online pt. protejat imagini. E un pic mai mendokusai dar ve-ti putea sta linistite ca nu vor fi copiate pozele.

Generator pt. protejare imagini

Intrati pe link-ul de mai sus.....vi se va cere URL-ul imaginii, adica al doilea cod de la photobucket(direct link) bagati codul(link-ul acolo) si apoi dati submit, va va aparea imaginea si jos un cod, luati codul si da-ti paste pe forum. Pute-ti testa cum fuctioneaza.....cu clik dreapta va apare copy, salvati imaginea insa daca ii veti da save imaginea va fi "clear"(o foaie alba).
Nu le am cu explicatiile dar sper ca va descurcati. w5yjj

Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Varsta : 33
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat