japonia-romania
Bine ati venit!!

rutele pe care le folosim pt a merge in romania

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

rutele pe care le folosim pt a merge in romania

Mesaj Scris de karina la data de Mar Iul 29, 2008 5:12 pm

eu am mers ultima data in romania cu aeroflot,prin moskova.au preturile foarte mici,si ajungi f repede in romania.din tokio pana in moskova faci 8 ore si 40 min,cam asa.nu este chiar asa de obositor.dezavantajele ar fi:calitatea avionului nu este asa de superioara,televizor pt omorarea timpului nu este,doar muzica,care si aia este dezastru.si la intoarcere,astepti cam mult in moskova.dar in momente de urgenta si cand nu o duci bine cu banii,cred ca este ideal.
karina
Moderator
Moderator

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 2213
Varsta : 33
Localizare : toyama,japonia
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Office Lady
Data de inscriere : 15/07/2008
Puncte : 4799

Sus In jos

Re: rutele pe care le folosim pt a merge in romania

Mesaj Scris de daria la data de Mar Iul 29, 2008 6:12 pm

Eu am mers pana acum cam cu toate arline-urile mari dar cel mai bine a fost pe Austria cu care de altfel am fost de cele mai multe ori. Au preturi destul de accesibile zic eu si servicii f bune.Am vrut sa merg si eu pe Rusia si sincer mia fost cam frica dar la nevoie te duci cu orice pana la urma.
daria
De-al casei
De-al casei

feminin
Balanta Numarul mesajelor : 707
Varsta : 40
Premii :
Babele 2010 : Romantica
Data de inscriere : 28/07/2008
Puncte : 3874

Sus In jos

Mesaj Scris de karina la data de Mar Iul 29, 2008 6:18 pm

buna daria yes eu am platit prin februarie 100.000 yeni dus-intors cu aeroflot.fi draguta si spune-mi prin austria cam cat a costat?
karina
Moderator
Moderator

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 2213
Localizare : toyama,japonia
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 15/07/2008
Puncte : 4799

Sus In jos

Mesaj Scris de daria la data de Mar Iul 29, 2008 7:19 pm

oooo doar 100 de mii? Eu am platit cam 220 mii in ianuarie. E cam scump fata de 100 de mii dar atunci asta cel mai ieftin dintre toate.Ma refer la liniile mari
daria
De-al casei
De-al casei

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mier Iul 30, 2008 12:12 pm

100?? foarte iesfin dar nu cred ca mai gasesti la pretul asta ca acum le-au scumpit tare.
Si mie mi-a placut cu austiecii, am fost de 2 ori cu ei si chiar nu am ce sa le reprosez nimic, doar ca sunt putin cam scumpi si nu prea gasesc din nagoya trebuie sa merg pana in Tokyo. Si eu chiar acum sunt in cautare de bilete pt septembrie si mai rezonabil am gasit la air france, cam 240.000¥.
Admin
Admin
Admin

feminin
Berbec Numarul mesajelor : 2969
Premii :
Data de inscriere : 12/07/2008
Puncte : 6332

http://nippon.forumotion.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Joi Iul 31, 2008 6:13 pm

Fetelor a fost cineva cu Cathay pacific? Am sunat azi la H.I.S. si mi-au zis ca ar avea ceva la 220.000 cu Cathay pacific, acuma nu stiu daca chiar pana in Romania zbor cu ei sau cu ce mai schimbi pe parcurs dar ar fi cel mai ieftin pana in prezent si habar n-am ce sa fac si ar cam trebui sa-l iau ca timpul zboara................. avion

Admin

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de daria la data de Joi Iul 31, 2008 6:51 pm

oo eu nu am auzit pana acum de Cathay pacific.Pe unde este escala?
daria
De-al casei
De-al casei

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Joi Iul 31, 2008 6:56 pm

Suparat De desteapta ce sunt n-am mai intrebat, ca eram la munca si se aglomerase pe acolo si nu m-am mai lungit. daca imi aduc eu aminte bine parca am mai fost odata prin hong kong si franta parca......dar nu mai stiu sigur daca cu ei am fost ca e de multi ani povestea...
si imi e cam frica sa nu ma zgarcesc la 20.000 si sa-mi iau vreo tapa urata......desi mai cheltui 20.000 la duty free sau in tara... ganditorul

Admin

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Flori la data de Dum Aug 03, 2008 6:39 pm

Incearca si la Alitalia.Sora mea vine acum in august si a gasit bilete foarte ieftine.si Airfrance aveau bilete mai ieftine insa nu in perioada dorita de sora mea.
Eu cel mai mult am mers cu KLM si la ultima cursa am zis ca nu voi mai zbura cu ei...Mancarea execrabila si servirea no coment.Plus ca de 2 ori am avut sparta valiza si golita cam jumate de ceea ce era mai interesant. plangacios
Flori
In tranzit
In tranzit

feminin
Taur Numarul mesajelor : 294
Varsta : 43
Data de inscriere : 27/07/2008
Puncte : 3744

Sus In jos

Mesaj Scris de daria la data de Dum Aug 03, 2008 8:13 pm

ooo serios? eu am vazut odata la stiri in tara cum umblau cei din aeroport in valize. ganditorul acum cand am fost in tara mi-am luat valiza noua si am venit cu ea praf, sparta peste tot rau ce nervi am avut nu va spun
daria
De-al casei
De-al casei

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Mar Aug 05, 2008 4:51 pm

Daaa si eu am avat bafta sa-mi "usureze" bagajul....dar eu cred ca romanii l-au operat.....venisem cu air france si mi-a ramas geanta prin franta si mi-au facut ei vama in lipsa mea si s-au servit cu ce le-a placut.........nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte Suparat
Eu mi-am luat duminica biletul...dupa multe cautari am gasit la 225.000 cu Lufthansa....eu nu am zburat decat o singura data cu ei si nu mi-a prea placut......ca rata avionul cam ca dupa razboi dar sper ca doar l-am nimerit eu naspa pe ala si data viitoare o sa fie mai bine....momentan eu sunt fericita ca merg acasa...restul vad eu la locul de fata.

Admin

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de oana la data de Joi Aug 28, 2008 5:32 pm

buna
eu am fost cu Cathay pacific dar nu in Romania ci tot in Asia . In Romania am fost numai cu KLM . Cu Alitalia am fost in Europa dar iarasi nu in Romania !

oana
In tranzit
In tranzit

feminin
Sagetator Numarul mesajelor : 124
Varsta : 36
Localizare : kumamoto
Data de inscriere : 28/08/2008
Puncte : 3427

Sus In jos

Mesaj Scris de oana la data de Joi Aug 28, 2008 5:34 pm

De luna viitoare [ din septembrie ] se va ieftini combustibilul asa ca si biletele avioanelor vor mai scadea cu siguranta

oana
In tranzit
In tranzit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Semsiah la data de Joi Aug 28, 2008 5:44 pm

Mie cei de la KLM mi-au uitat bagajul prin Olanda, dar l-am luat cu tot ce avusesem in el... o data l-am luat spart (tot cu KLM-ul)... Numai cu KLM calatoresc si nu cred ca am sa ma las hehe
Semsiah
Incepator
Incepator

feminin
Leu Numarul mesajelor : 94
Varsta : 34
Premii :
Data de inscriere : 31/07/2008
Puncte : 3387

Sus In jos

Mesaj Scris de oana la data de Joi Aug 28, 2008 6:06 pm

aceleasi probleme le-am avut si eu la klm dar nu mi-a disparut nimic din bagaj.nici eu nu cred ca as putea sa ma despart de KLM,dar cine stie,depinde de situatie

oana
In tranzit
In tranzit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de miha-akita la data de Joi Aug 28, 2008 6:14 pm

si eu cand am venit aici tot cu KLM,dar ,fetelor cum rezistati,ca este f mult de asteptat pana la cursa urmatoare,5-6 ore,eu am inebunit,am luat fiecare butic la rand,la urma m-am intins ca aurolacii pe scaune si m-am culcat cu picioarele pe valiza. zambaret ,eram rupta,nu mai vedeam bine de oboseala,apoi acum ca am si copilul nici nu ma gandesc sa merg cu KLM. rau

Numai in lacuri cu noroi pe fund cresc nuferi!

miha-akita
Moderator
Moderator

feminin
Scorpion Numarul mesajelor : 2256
Varsta : 38
Localizare : Japan
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Misterioasa
Data de inscriere : 29/07/2008
Puncte : 5079

Sus In jos

Mesaj Scris de oana la data de Joi Aug 28, 2008 6:26 pm

asa-i ,adevarul e ca se asteapta mult la KLM dar imi place aeroportul amsterdam ,poate de aia,ca defapt si pana la urma ma satur de cumparaturi sau plimbari si tot pe canapele ca aurolaca stau

oana
In tranzit
In tranzit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Joi Aug 28, 2008 7:48 pm

oana a scris:De luna viitoare [ din septembrie ] se va ieftini combustibilul asa ca si biletele avioanelor vor mai scadea cu siguranta

Suparat Suparat Ce fain ce se ieftineste chiar dupa ce plec eu.......ufff ce suparare m-a luat, dar acum e prea tarziu n-ai ce-i face. Eu nu stiu cum se face ca nu am fost niciodata cu KLM nici cu Alitalia, AirFrace, cel mai mult, Australian, British, Lufthansa, Jal (asta nu stiu cum de l-am nimerit, eu aveam bilet de la austrieci). Acuma sa vedem ce bafta am tura asta, cu nemtii. A si ce ma mai dispera ca acum nu se mai fumeaza aproape in nici un aeroport....si dupa 12 ore.....vai cum plang plamanii mei dupa o tigara!!!!!!!!!!! plangacios

Admin

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ana_Kitano la data de Dum Sept 07, 2008 12:57 pm

Eu toate contractele le-am facut cu Klm..are dreptate Oana adoram aeroportul..acum merg cu Airfrance..mi se par preturile acceptabile...si imi plac conditile pe avion..ceea ce nu-mi place este aeroportul din Franta...jegos rau
Ana_Kitano
Membru frecvent
Membru frecvent

feminin
Leu Numarul mesajelor : 463
Localizare : Kumamoto
Premii :
Tara :
Puncte : 3660

Sus In jos

Mesaj Scris de ildi la data de Lun Sept 29, 2008 1:53 pm

buna fetelor, eu am fost acasa acum in septembrie, cu Alitalia+Jal, lucreaza impreuna, 248mii dus-intors.
am mers tokyo-milano-cluj. fost ok dar la intoarcere a trebuit sa stau cam mult...
in gen am mers cu austrian airlines, dar am mai fost si cu air-france, lufthansa, swiss air.
cel mai misto swiss air, yes doar ca acum rutele is diferite ca tre sa stai o noapte din cate am inteles.
iar la lufthansa e misto prin munchen, au dus gratuit in aeroport, a fost super dupa cu drum lung sa fac dus si sa ma duc fresh acasa :bigsmile

deci va doresc drum bun la cele care calatoresc.
ildi
De-al casei
De-al casei

feminin
Rac Numarul mesajelor : 890
Varsta : 35
Localizare : tokyo
Premii :
Tara :
Data de inscriere : 02/08/2008
Puncte : 4041

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Sam Oct 04, 2008 2:55 pm

Daaa fain in Munchen, acum pe langa dus mai au si cafea si ceai moka, am ramas socata ca eu cautam unde sa bag moneda si imi zice un nene: nu nu stai linistita ca nu trebuiesc bani, poti sa bei cat vrei, nu puteam sa-mi revin din soc, in aeroport in otopeni am dat 120.000 de lei pe un expresso de un deget, mult mai rau decat ala gratuit din Munchen. Pacat ca am avut escala doar o ora si nu l-am vazut prea bine dar mi-a lasat o imagine tare buna.

Admin

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de miha_loves_zaf la data de Sam Oct 04, 2008 5:01 pm

Ce chestie?!!! Pai eu am facut escala de cateva ori prin Munchen, nu recent, dar nu am vazut acest dus si pe deaupra si ceai si cafea muryou...Stiti cumva de cand exista aceste facilitati in aeroport si cateva indicatii de recunoastere a zonei, va rog!!!
Eu am facut escala in foarte multe aeroporturi ca nici nu le mai stiu numarul, dar nu am fost niciodata cu British Airline...Cele mai ieftine bilete au fost cu Swiss Air, Luftansa si Alitalia...Acum depine si de unde cumperi biletul ca ultima data cand am fost in Korea, m-am interesat cat e biletul cu gandul sa-l cumpar de aici, ca de obicei, si era in euro, dar eu imi aduc aminte pretul in dolari ca am vrut sa facem comparatia cu cat costa un bilet luat de pe net de la o agentie din America..Deci, aici era 1660$ cu valab de 1 luna, iar cel de pe net era 1260$, dar pentru ca a trecut o zi pana sa ne hotaram, a crescut tariful la 1396$ pentru ca era cu cateva zile inainte de data plecarii, dar valab. era de 1 an. L-am cumparat si platit cu cardul de pe www.lessno.com si desi am avut putin emotii ca era prima data cand cumparam de la ei, am verificat prin telefon la compania aeriana luftansa si cumpararea s-a confirmat.
miha_loves_zaf
De-al casei
De-al casei

feminin
Sagetator Numarul mesajelor : 966
Premii :
Babele 2010 : Bogatasa
Puncte : 4100

http://miha-loves-zaf.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de jusco la data de Vin Noi 28, 2008 12:04 am

Eu cumpar numai de pe net, de pe paginile liniilor aeriene. Am mers cam peste tot :prin Moscova (Aeroflot), prin Amsterdam (KLM+JAL), prin Londra( British Airways), prin Milano si Roma (Alitalia), Viena (Austrian Airlines), Munich si Frankfurt (Luftansa), Paris (Air France), Helsinki (Finnair)

La inceput eram clienta fidela a celor de la British Airways, dar m-au shocat la o faza cand era sa nu mai plec din cauza lor (si a doua zi imi expira viza de sedere in Jp!!). Si de atunci sa nu-i mai vad!:)

Peste cateva zile plec in Ro caci vreau sa fac sarbatorile cu familia si mi-am luat tot prin Helsinki, cu Finnair-ul. Se zboara fff putin( doar 9h) si escala e de 1h30` , deci super rezonabil. Ca sa nu mai zic ca ajung in Bucuresti la 7:30 seara, nu ca la cei de la KLM care au aterizat la aproape 1 noaptea (ca au avut 1h intarziere) si am mai asteptat si 2h sa vina bagajele la banda rulanta. Am iesit varza de oboseala pe la 3 noaptea. Noroc ca ma astepta cineva la aeroport ca eu nu mai stiam nici cum ma cheama.
jusco
In tranzit
In tranzit

feminin
Leu Numarul mesajelor : 210
Data de inscriere : 27/11/2008
Puncte : 3503

Sus In jos

Mesaj Scris de miha_loves_zaf la data de Vin Noi 28, 2008 12:22 am

Ce chestie..Si eu mi-am rezervat (de pe lessno.com) bilet, insa destinatia e inversa: Haneida (Tokyo) via Helsinki si Osaka...Pe tine cat te-a costat biletul? La mine, daca nu mai apare vreo majorare pana la plata efectiva (ca mai trebuie un formular de completat sa se asigure ca nu e vorba de un caz de frauda), costa 1183$...Oricum, drum bun, sarbatori fericite si rezolvarea probl. cat mai rapid!!!
miha_loves_zaf
De-al casei
De-al casei

feminin
Sagetator Numarul mesajelor : 966
Premii :
Babele 2010 : Bogatasa
Puncte : 4100

http://miha-loves-zaf.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Vin Noi 28, 2008 6:27 am

Jusco vacanta placuta alaturi de cei dragi in Romania......ce as merge si eu......dar tocmai am venit! Ne zici si noua, te rog, cat te-a costat biletul prin Finn air, eu nu am mers niciodata cu ei dar ma incanta tare faptul ca dureaza asa de putin, cu toate companiile cu care am zburat pana acum am facut cam 11-12 ore pana in europa(germania, franta, anglia) stat cateva ore bune in aeroport la escala si dupaia cateva ore pana in tara si cum zici tot noaptea am ajuns si mai 3 ore de la aeroport pana acasa. Vacanta placuta inca odata!

Admin

feminin
Premii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat