japonia-romania
Bine ati venit!!

umor astrologic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

umor astrologic

Mesaj Scris de karina la data de Lun Iul 28, 2008 5:07 pm

Berbec: "Cine-i seful aici? Vreau sa-l vad pe Zeul Suprem acum! Sunt mort? Zau, nu am crezut ca mi se poate intampla chiar mie!! De unde pot sa fac rost de un palat de cristal luminat ca ala??"

Taur: Parasindu-si corpul, Taurul realizeaza ca nu mai are stomac si se intoarce instantaneu in corp, fara sa vada tunele, lumini sau entitati ceresti, ceea ce il face sceptic pentru tot restul vietii.

Gemeni: Ideea de baza in cazul Gemenilor nu este experienta in sine, ci felul in care o pot infrumuseta atunci cand o povestesc (sau o scriu). De vreme ce Gemenii se simt bine in orice lume, mai putin intr-una fara telefoane, internet sau alte mijloace de comunicare, se intorc in corp destul de repede - iar gura are tendinta de a functiona inaintea restului corpului.

Rac: Racii traiesc cam 125 ani si, in general, nu au de-a face cu moartea aparenta. In schimb, din cand in cand, se pot apropia de ceea ce restul numesc "viata", atunci cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.

Leu: " Nuuuuuuuuuuuu....NU am murit! Nu, nu nu!! Cine-s aia in alb? Ce naiba canta acolo..? Suna complet aiurea. Eu pot sa cant mai bine! Unde e dirijorul? Vreau un microfon acum! Si nu ma deranjati, decat daca e vorba de un impresar important!"

Fecioara: Dupa 60 ore de munca in continuu, Fecioara pica franta si paraseste corpul, ajungand intr-un tunel de lumina ce straluceste de curatenie... insa, in curand, incepe sa se ingrijoreze la gandul ca cei dragi au ramas singuri si fara ajutorul ei, asa ca revine in corp instantaneu, se ridica, spune ca e ok si se uita la ceas pentru a vedea daca nu cumva e in intarziere.

Balanta: In corp, in afara corpului, in corp...in cele din urma spiritul se hotaraste sa iasa... Balanta vede un tunel la capatul caruia se afla o fiinta luminoasa. " Sa fie Isus? Stai asa... poate e Kwan Yin. Hainele alea sunt stilul ei". Nereusind sa se hotarasca daca sa traverseze tunelul (ce ar fi moartea daca nu ai cu cine sa o imparti??), Balanta se trezeste inapoi in corp din greseala, iar primul gand este sa deschida o agentie matrimoniala pentru suflete..

Scorpion: De vreme ce majoritatea Scorpionilor au 9 vieti, acestia sunt tentati sa experimenteze multe feluri de moarte aparenta (uneori provocata de ei insisi). Cand se despart de corp, o foarte mica parte din ei traverseaza tunelul de lumina fara a intalni o fiinta astrala cu care sa faca sex. Intrebati pe cine ar dori sa intalneasca la celalalt capat - 75% vor numi vampirul preferat, iar Meduza este urmatoarea optiune.

Sagetator: Parasindu-si corpul, Sagetatorul nu se poate abtine sa nu rada de felul stupid in care a facut-o. Dupa ce reuseste intr-un fel complet aiuristic sa strapunga tunelul de lumina, refuza sa se intoarca in corpul pe care a incercat sa il abandoneze atata timp, printr-o serie de accidente datorate neindemanarii proverbiale. Deoarece este foarte curios daca religiile "organizate" sunt valide, profita de ocazie pentru a invata cateva lucruri esentiale... pana cand, satule, entitatile astrale, il trimit inapoi in corp, pentru cat mai mult timp posibil.

Capricorn: Capricornului ii ia ceva timp sa realizeze ca a murit, mai ales ca pe lumea celalalta sunt locuri speciale, amenajate ca niste birouri, in care sunt instalati Capricornii. Un domn batran si distins le inmaneaza un manual numit" Cum sa reusesti in afacerile astrale", un exemplar de "evaluarea muncii" (pentru profani- evaluarea faptelor bune si rele din timpul vietii) si o nota roz (reinviere). Capricornii se intorc destul de repede in corp, nefiind capabili sa indure existenta non-fizica.

Varsator: Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala- Dumnezeu-Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri etc. deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. O data ajuns acolo, il venereaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.

Pesti: Dintr-un motiv sau altul, Pestii nu prea observa moartea aparenta. In schimb, intr-o zi de munca normala, multi Pesti spun ca vad fiinte cu figuri suferinde care le spun intr-un mod calm sa se intoarca in corp.

Ultima editare efectuata de catre karina in Lun Aug 04, 2008 8:29 pm, editata de 1 ori
karina
Moderator
Moderator

feminin
Gemeni Numarul mesajelor : 2213
Varsta : 33
Localizare : toyama,japonia
Premii :
Tara :
Babele 2010 : Office Lady
Data de inscriere : 15/07/2008
Puncte : 4799

Sus In jos

Sarutul si zodia

Mesaj Scris de karina la data de Lun Iul 28, 2008 5:08 pm

Berbec

Dominator cum este de obicei, Berbecului ii va placea sa isi domine partenerul si atunci cand saruta. Saruturile Berbecului nu sunt in general foarte lungi, dar sunt extrem de pasionale. Berbecii pun toata pasiunea pentru persoana respectiva in sarutul cu aceasta.

Taur

Saruturile Taurului sunt lungi si extrem de senzuale. Taurii nu se grabesc atunci cand este vorba despre sarut si le place sa o faca pe indelete. In general, sarutul unui Taur vine din inima si exprima sentimentele acestuia fata de persoana cu care este.

Gemeni

Saruturile Gemenilor sunt extrem de scurte si "vorbarete". Te vei opri des pentru a-i sopti partenerului mici replici amuzante in ureche sau pentru a chicoti. Nu iti domini partenerul in timpul sarutului.

Rac
Racii sunt recunoscuti pentru saruturile lor deosebit de tandre si senzuale. Sarutul unui Rac este plin de pasiune si extrem de protector, iar Racul tinde sa se piarda complet in acest sarut.

Leu

Saruturile Leului sunt salbatice, pasionale si lipsite de inhibitii. Durata lor variaza, dar in general sunt foarte lungi si dau senzatia unui intreg show, condimentat cu mici muscaturi. Leul nu saruta de doua ori la fel, ii place sa improvizeze pe moment si face tot posibilul sa isi impresioneze partenerul.

Fecioara

Saruturile Fecioarei sunt printre cele mai delicate saruturi: fine si extrem de subtile. Cu toate acestea, saruturile Fecioarei pot fi si extrem de senzuale, dandu-ti fiori pe sirea spinarii.

Balanta

Balanta pune in scena un intreg show atunci cand saruta. Ii place sa experimenteze si cauta sa-si uimeasca partenerul la acest capitol. Totusi, de obicei, isi lasa partenerul sa preia controlul la inceput.

Scorpion

Sarutul Scorpionului este profund si extrem de pasional. Scorpionii nu se concentreaza prea mult la sarut, acesta este de obicei un preludiu pentru ceea ce va urma apoi. Tocmai de aceea, sarutul va fi lipsit de inhibitii si plin de aluzii sexuale.

Sagetator

Saruturile Sagetatorului sunt spontane si pline de surprize. Este greu sa te obisnuiesti cu stilul de sarutat al Sagetatorului, deoarece acesta nu saruta de doua ori la fel. Are si obiceiul de a se opri din cand in cand pentru mici glumite si chicoteli in urechea partenerului.

Capricorn

Sarutul Capricornului este de regula indelung si relaxant. Capricornul se pierde in sarut si de obicei incearca sa se armonizeze cu partenerul in timpul acestuia. Nu este genul care domina, ci mai degraba genul care isi lasa partenerul sa conduca sarutul.

Varsator

Varsatorului ii place sa sarute cu ochii deschisi. Sarutul Varsatorului este de obicei umed si foarte salbatic. Ii place ca partenerul sa preia controlul si face tot posibilul apoi sa se armonizeze cu acesta.

Pesti

Saruturile Pestilor sunt romantice si foarte senzuale. De obicei saruta pe indelete si le place ca un sarut sa dureze cat mai mult. Pestii se pierd cu totul in sarut si fac tot posibilul sa se armonizeze cu partenerul.
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Ce gandeste fiecare zodie in timp ce face sex?

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 04, 2008 8:21 pm

Berbec - "Uau, ce bine este sa fii deasupra si sa detii controlul. Hai sa termin mai repede, ca dupa trebuie sa urmeze si runda a 2-a."

Taur - "Oare ce-o fi de mancare prin frigider? Miam, pralinele alea ma asteapta in bufet. Oare sa ma duc acum sa iau una sa ne bucuram de ea impreuna?"

Gemeni � "Ma intreb ce voia X sa imi spuna la telefon. Trebuie sa il sun. Ah, si la 9 incepe talkshowul ala pe care nu trebuie sa il ratez."

Rac - "Oare cat mai trebuie sa asteptam pana cand ne vom casatori. Ah, te iubesc."

Leu - "Cred ca l-am dat pe spate de data asta. Uneori ma uimesc chiar si pe mine insami. Imi sta oare bine parul? Sa ma indrept putin sa imi pun pieptul in valoare."

Fecioara � "Oof, in ce hal am transpirat. Acum ar fi momentul sa schimb punctul in care il/o mangai si sa trec la alta zona. "

Balanta � "Ah, cat de bestial(a) este. Cat de fantastic semisca. Oare se supara ca nu am mai multa initiativa. Oare si lui/ei ii place? Ar trebui sa il/o mangai mai mult? Hai sa gem un pic mai tare totusi. "

Scorpion � "Ahhh, mmmmm...Oare l-am legat prea tare?"

Sagetator � "Ce pervers sunt si eu uneori. Dar chiar arata bine din unghiul asta. Nu stiu uneori cum de imi accepta fanteziile. Ah, mi-a mai venit o idee."

Capricorn � "Sper ca voi pune si eu mana pe o parte din banii lui. Vai, dar bine ca de data asta nu a inceput sa transpire. Cand traspira nu miroase prea frumos. "

Varsator - "Hai sa schimbam pozitia acum. Ah, asa e mult mai bine. Hai sa schimbam din nou pozitia. Ma cam plictisesc, imi trebuie idei noi."

Pesti - "Arata bine din unghiul asta. Este chiar bine sa poti sa stai pe spate asa si sa te relaxezi. Mmm, chiar imi place. Oare cum o/il chema?"
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Scuzele cele mai frecvente in functie de zodie

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 04, 2008 8:23 pm

Berbec
Nu am facut eu asta.
Am fost fortat sa fac asta.
A fost doar un accident.
Nu a fost nimic intentioanat.
Fiecare dintre noi are dreptul sa faca ceea ce ii place.

Taur
Am mai facut asta de multe ori si nu am stiut ca este gresit.
Credeam ca voi economisi niste bani prin asta.
Nu mi-am dat seama.
Aveam de gand sa repar totul cat de curand.
Mi-era foame.

Gemeni
Poftim? Nu inteleg despre ce vorbesti.
Cine, eu? Nu am crezut ca se va intampla asa.
Nu eu, X a facut acest lucru.
Haha, ce gluma buna, hai sa trecem peste discutia asta.

Rac

Am simtit ca trebuie sa fac acest lucru. Asa am simtit.
E o traditie pe care a trebuit sa o urmez.
Am fost obligat sa fac asta.
Totul a inceput in copilarie.
De fapt, mama m-a sfatuit sa fac asta.

Leu
Nu stiam ca ma vede cineva.
Nu gandeam clar.
Am anumite privilegii, ar trebui sa mi-se ierte acest lucru.
As prefera sa uitam cu totii cele intamplate.

Fecioara
Contabilul mi-a spus ca totul este in ordine.
Doctorul mi-a spus sa procedez asa. Nu stiam ce fac de fapt.
Nu m-am putut abtine.
Am gresit, nu se va mai repeta. Pot sa si semnez pentru asta.

Balanta
Am facut asta numai pentru ca si sotul meu/sotia mea o face.
X m-a facut sa fac asta.
Nu am putea ajunge cumva la un compromis.
M-am luat dupa X, imi cer scuze.
Sunt o victima a sistemului si a conjuncturii.

Scorpion
Asa ma simteam atunci.
Nu m-am gandit ca voi fi prins.
Nu am vrut sa o fac.
Nimeni nu mai trebuie sa afle acest lucru.
Credeam ca sunt pe moarte.
Nu stiam ce naiba fac.

Sagetator
Trebuia sa fac asta, altfel eram dat in judecata.
Avocatul mi-a spus ca totul este in regula.
Ce mare lucru? Guvernul este de vina.
Este un lucru rasist (sexist sau o decizie politica gresita).

Capricorn
Nu este ceva serios.
Eu doar am urmat ordinele.
Totul s-a intamplat atat de repede.
Slujba mea este de vina.
Chiar aveam nevoie de bani.

Varsator
Toti ceilalti faceau acelasi lucru.
Era cel mai interesant lucru de facut.
Ma plictiseam rau de tot.
Si ce e cu asta? Ce vei face in acest sens?
Cui ii pasa de lucrurile astea stupide pana la urma?

Pesti
Am fost influentat.
Dumnezeu mi-a spus sa fac asa.
Eu doar am indeplinit dorinta Domnului.
Credeam ca ma pot opri pana sa pierd controlul.
Nu mi-am dat seama cat de tarziu se facuse.
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

AstroRugaciuni

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 04, 2008 8:25 pm

Cum se roaga fiecare zodie atunci cand se afla la ananghie? Nu avem de unde sa stim, dar am adunat cateva idei, care credem noi ca se potrivesc.

Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos sa imi dai rabdare, caci am mare nevoie de ea. Si o vreau ACUM!

Taur: Doamne, te rog frumos ajuta-ma sa invat sa accept schimbarea in viata mea. Dar nu acum, mai lasa-ma sa mai astept un pic.

Gemeni: Doamne, am si eu o rugaminte. Am o mica intrebare pentru tine, daca ai timp. Cine esti? Ce exact esti? Unde te afli? Cati sunteti acolo, esti unul singur? Nu pot sa imi dau seama.

Rac: Doamne, pentru mine esti ca un tata. Vreau sa ma pot baza pe tine, sa imi dai siguranta, mai ales acum in momente grele cand mama este atat de departe de mine.

Leu: Tatal nostru al tuturor, cred ca esti mandru sa ai un fiu ca mine.

Fecioara: Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce-a iesit.

Balanta: Doamne, stiu ca ar trebui sa iau deciziile de una singura. Dar, pe de alta, parte, tu ce crezi ca ar trebui sa fac? Astept un sfat din partea ta, un semn, orice.

Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita.

Sagetator: Oh atotputernicule, atotstiutorule, atotiubitorule, omniprezentule, vesnicule Dumnezeu, te rog inca o data: ajuta-ma sa nu mai exagerez.

Capricorn: Doamne, voiam sa ma rog, dar am realizat ca trebuie sa imi dau seama singura care este solutia pentru problemele mele si sa ma descurc singura. Mersi oricum.

Varsator: Buna, doamne. Unii spun ca esti barbat. Altii spun ca esti femeie. Eu spun ca fiecare dintre noi este Dumnezeul sau. Asa ca, de ce sa ne rugam? Hai sa petrecem mai bine!

Pesti: Dumnezeule atotputernic, in timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi ineca durerea si nefericire, fie ca starea mea de ebrietare sa fie pentru onoarea si gloria ta.
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Sofer in functie de zodie

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 04, 2008 8:26 pm

O masina luxoasa, multi cai putere sau una modesta cu care sa iti faci treaba este suficienta? Afla ce preferinte au soferii in functie de zodia lor!

Soferul Berbec
Berbecul isi doreste sa fie primul care are ultimul model de masina pentru a atrage atentia tuturor vecinilor. De asemenea, tot el va fi primul care o va urca intr-un pom, uitandu-se dupa trecatori daca il admira.

Soferul Taur
Cel mai nou prototip al unei masini ar fi pe placul Taurului, chiar daca inca nu a aparut pe piata, acesta ar da orice sa o aiba. Ii plac lucrurile originale, vrand sa iasa in evidenta, prefera sa isi duca masina la un tuning auto.

Soferul Gemeni
Gemenii prefera, desigur, doua masini. Una pentru familie, cu care sa isi plimbe nevasta si copiii la iesiri in weekend, iar cealalta pentru ei. Cea din urma este dotata cu tot felul de echipamente de fite, sistem audio performant, jante, plasme si alte optiuni extravagante.

Soferul Rac
Prefera o masina micuta si draguta precum una de jucarie. O masina japoneza de mici dimensiuni si pe baterii, nepoluanta, i s-ar potrivi cel mai bine. O sa i se faca mila si ii va cere scuze cand va merge cu ea pe teren accidentat.

Soferul Leu
O masina decapotabila este cea mai potrivita pentru un Leu. El isi doreste sa fie admirat alaturi de automobilul sau impunator prin lux si eleganta.

Soferul Fecioara
Fecioara prefera o masina sigura. Nu vrea geamuri in diverse tente de culori, ci o cat mai buna vizibilitate. Masina trebuie sa fie destul de mare pentru a rezista in eventualitatea unui accident. Un SUV, nu neaparat luxos, este cel mai potrivit.

Soferul Balanta
Balanta nu are nicio preferinta, este innebunita sa conduca. Poate fi o rabla, un tractor sau ultimul racnet de masina, pentru Balanta este important doar sa se deplaseze cu o viteza decenta si sa isi rezolve treburile.

Soferul Scorpion
Intimitatea este un punct important pentru Scorpion, prin urmare masina trebuie sa aiba neaparat geamuri de culoare inchisa. E intotdeauna pregatit pentru o aventura pe bancheta din spate.

Soferul Sagetator
Orice cutie metalica veche, fie si un cazan, care se poate deplasa din punctul A in punctul B, fara a implica prea multe costuri, este masina ideala pentru un Sagetator.

Soferul Capricorn
Cand vine vorba de masini, Capricornul este foarte pretentios, masinile decente il fac sa se simta ca si cum ar merge cu un mijloc de transport in comun. Masinile mari, luxoase sunt in topul preferintelor acestor nativi.

Soferul Varsator
Masina trebuie sa ofere o ambianta placuta, sa aiba un sistem de sunet preformant, tapiserie de culoare deschisa, nu neaparat din piele, si inca un lucru foarte important este odorizantul, care trebuie sa fie de cea mai buna calitate.

Soferul Pesti
"Chiar trebuie sa invat sa conduc? La ce imi va folosi?"
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Supravietuire in functie de zodie

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 04, 2008 8:27 pm

Te-ai ratacit in jungla? Ai naufragiat pe o insula? Nu te panica, iata cateva lucruri care iti vor fi de folos, in functie de zodia ta, pentru a spuravietuii.

Berbec

Ce il tenteaza in viata: sa fie cel mai bun dintre cei mai buni si provocarile psihologice. Lucrurile de pret pe care le ia cu el:un sos iute pentru a manca asa cum ii place lui, foarte iute. Vor supravietui singuri bazandu-se pe puterea si rezistenta lor fizica.

Taur

Ce il tenteaza in viata: banii si cat de mult pot rezista fizic si psihic. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: pijamale de matase. Sunt foarte buni supravietuitori si au o rabdare foarte mare asteptand momentul perfect pentru a face alianta cu cineva care l-ar putea ajuta.

Gemeni

Ce il tenteaza in viata: conflictele. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: un joc video portabil. Supravietuirea nu prea este importanta pentru ei. Cel mai important lucru pentru acest nativ este cum se sa distreze mai bine si cum sa isi puna in aplicare fanteziile.

Rac

Ce il tenteaza in viata: sansa de a-si invinge temerile. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: paturica lor preferata. Este un bun supravietuitor care va face alianta cu multe persoane. Acest nativ da senzatia de protectie si siguranta.

Leu

Ce il tenteaza in viata: faima. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: o perie de par si o oglinda. Pentru ca isi doresc faima si celebritate vor face orice pentru a le obtine de aceea putem spune ca sunt foarte buni supravietuitori atunci cand intampina greutati.

Fecioara

Ce il tenteaza in viata: o escapada din rutina de zi cu zi. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: crema pentru protectie solara. Poate manca saptamani intregi orez insa va renunta cand va trebui sa manance insecte, gandaci etc.Va incerca totusi sa fie un bun supravietuitor.

Balanta

Ce il tenteaza in viata: lucrurile romantice. Lucrurile de pret pe care le ia cu el:antiperspirant si un deodorant. Desi sunt tentati de diverse lucruri sunt foarte buni diplomati si stiu ce vor. In grup vor li se vor acorda incredere si chiar li se vor spune secrete. Datorita sarmului lor vor reusi sa supravietuiasca.

Scorpion

Ce il tenteaza in viata: oportunitatea de a-si folosi inteligenta pentru a obtine succesul. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: un cd player la care sa asculte muzica lui preferata.

Scorpionul nu va face alianta cu nimeni, el avand propria lui strategie de supravietuire. Este recomandat sa nu dezvaluiti vreun secret unui Scorpion pentru ca desi nu il va spune niciodata asta nu inseamna ca nu il va folosi in avantajul sau.

Sagetator

Ce il tenteaza in viata: aventura. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: un cutit care sa aiba si alte ustensile. Sunt buni supravietuitori,cercetand tot ceea ce este nou si periculos. Insa curajul lui nu va avea intotdeauna un final fericit.

Capricorn

Ce il tenteaza in viata lupta cu proria lui persoana. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: un ceas pentru a stii cum sa isi planifice timpul.

Sunt destepti si descurcareti ceea ce ii face niste buni supravietuitori. Le este teama de faptul ca se pot face de ras si de aceea nu prea isi exprima toate ideile.

Varsator

Ce il tenteaza in viata: stimularea intelectuala. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: o carte despre yoga. Datorita inteligentei sale acest native este unul dintre cei mai buni supravietuitori. Atunci cand te astepti mai putin el isi va aduna fortele si va merge pana la capat.

Pesti

Ce il tenteaza: in viata sansa de a trait altundeva. Lucrurile de pret pe care le ia cu el: jurnalul sau laptop-ul. Pentru ca sunt sensibili si traiesc oarecum intr-o lume a lor, Pestii nu sunt foarte buni supravietuitori.
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Comentarii dupa sex in functie de zodie

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 04, 2008 8:29 pm

Ce spune fiecare zodie dupa ce face sex? Sau poate ca uneori nu spune, dar in mod sigur gandeste.

Berbec: Ok, hai sa o luam de la capat.

Taur: Mi s-a facut foame. Hai sa comandam o pizza!

Gemeni: Ai vazut cumva telecomanda? Ah, am primit 5 apeluri noi.

Rac: Vreau sa imi petrec toata viata alaturi de tine. Vrei sa ne casatorim?

Leu: Ce parere ai? Nu-i asa ca sunt pur si simplu fantastic(a)?

Fecioara: Hmm, hai ca ma duc sa fac un dus. Cand ma intorc, pun si cearsafurile la spalat.

Balanta: Mie mi-a placut daca ti-a placut si tie. Si, ce ziceai, ti-a placut?

Scorpion: Poate ca ar fi cazul sa te dezleg acum. Stai linistita, si dezlegat(a) tot al meu/a mea esti.

Sagetator: Nu ma suna. Te voi suna eu pe tine.

Capricorn: Ai o carte de vizita? Cam care este salariul tau lunar? Si zici ca ai o cariera de viitor?

Varsator: Acum hai sa incercam si fara haine pe noi.

Pesti: Ah, cum spuneai ca te cheama?
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :

Sus In jos

Re: umor astrologic

Mesaj Scris de miha_loves_zaf la data de Sam Aug 09, 2008 3:45 am

Si iubitul si fratele meu sunt pesti, nascuti chiar in aceeasi zi, la diferenta de 10 ani....
Cat de mult seamana, n-as sti sa zic....dar stiu ca nu le place sa-si ceara scuze...

Pesti - "Arata bine din unghiul asta. Este chiar bine sa poti sa stai pe spate asa si sa te relaxezi. Mmm, chiar imi place. Oare cum o/il chema?"

Pesti: Ah, cum spuneai ca te cheama?

ganditorul Vaiii....Oare asta i s-o potrivi lui iubi?!? Doamne fereste!!!!

Soferul Pesti
"Chiar trebuie sa invat sa conduc? La ce imi va folosi?"
Iar asta sigur i se potriveste lui frate-miu....Cica mai bine isi ia sotie cu permis, decat sa dea el.... smecher
miha_loves_zaf
De-al casei
De-al casei

feminin
Sagetator Numarul mesajelor : 966
Varsta : 36
Premii :
Babele 2010 : Bogatasa
Data de inscriere : 27/07/2008
Puncte : 4100

http://miha-loves-zaf.blogspot.com/

Sus In jos

trasaturi negative ale zodilor

Mesaj Scris de karina la data de Lun Aug 18, 2008 2:47 pm

Berbec

Impulsivul Berbec are prostul obicei de a se arunca cu capul inainte si, de obicei, de a se lovi destul de rau. Ca rezultat al acestor cucuie repetate, este agresiv, violent si vesnic nervos. Si cum este bine stiut ca imprudenta si furia merg mana in mana cu spiritul razbunator, Berbecul are “talentul” de a-si face multi dusmani!
Nu sta prea bine nici la capitolul “relatii” fiindca ii este dificil sa iubeasca un singur om, asa ca fidelitatea nu este una din trasaturile sale.

Taur

Deviza Taurului este “lasa-ma sa te las”. Este superficial si nepasator, trece prin viata ca gasca prin apa. Multi nativi ai acestei zodii reusesc totusi sa isi inhibe aceasta latura si sa abordeze un stil de viata stabil si calm. Ramane totusi cu alte trasaturi negative: gelozia, superficialitatea, nepasarea si, uneori, imoralitatea.

Gemeni

Micile vulpite ale zodiacului. Stiu exact ce vor sa obtina, cum si de la cine. Siretenia ii invata sa adopte o atitudine copilareasca sub care se gaseste o fiinta superficiala si instabila. E drept, aceasta instabilitate care le-a adus reputatia de “fluturi ai zodiacului” este data de faptul ca isi cauta necontenit jumatatea fara a realiza ca de multe ori aceasta se gaseste in imediata apropiere.

Rac

Este inutil sa mai spunem ca Racul este nehotarat, inconstant si capricios: face un pas inainte si doi inapoi! Devine apoi frustrat si refuleaza asupra celor din jur. Este capricios, lenes, gelos, posesiv, manipulator si uneori prefacut.

Leu

Regele zodiacului este orgolios, arogant, obsedat de sine, dominator. In mod paradoxal, e grozav de lenes. Vanitatea, mandria, si egoismul nu-i permit sa se autoevalueze.
Simte nevoia sa fie in centrul atentiei, sa fie admirat si sa isi domine partenerul (care automat trebuie sa i se supuna). Ii este foarte greu ca la un moment dat sa realizeze ca nu este buricul pamantului.

Fecioara

Ipohondrii zodiacului. Vesnic preocupati de cat si ce au mancat, de bubita de pe picior si cosul de pe nas. Sunt nesiguri si tematori... mai, mai sa ne fie mila! Ne-am razgandit insa fiindca sunt inselatori si egoisti.

Balanta

In cazul in care cunosti un mare escroc sentimental, atunci probabil ca e in zodia Balantei. Desi este cunoscut ca un mare visator si vesnic indragostit isi calculeaza intotdeauna avantajele si dezavantajele unei relatii. In plus, e gelos, superficial, nepasator, nesincer, nehotarat (foarte nehotarat!) si cateodata imoral. Cand da gres gaseste scuze care sa il puna intr-o lumina buna in speranta ca va poza drept bunul samaritean. De cele mai multe ori reuseste!

Scorpion

“Dintre toate semnele, acesta este cel mai susceptibil la fortele intunericului si ale luminii”. ( "Ghid astrologic", Annie Lionnet) Daca mai adaug si ca Scorpionul este imprudent, gelos, brutal, violent si razbunator, atunci vei sti de cine sa te feresti!

Sagetator

A fost greu sa gasim defectele acestei zodii... dar nu imposibil! Fiecare are o fata intunecata: Sagetatorul este lipsit de tact, nechibzuit, neserios, insensibil si uneori laudaros. Se poate insa mai rau!

Capricorn

Pesimismul si incapatanarea sunt trasaturile definitorii ale Capricornului. In plus, este zgarcit si cantareste totul in bani. Cei din jurul sau nu au calitati si defecte, ci conturi grase in banca. Vor ajunge intr-un final in varf si vor observa ca sunt singuri si nefericiti... pentru ca merita!

Varsator

Varsatorul este un idealist. Atunci cand coboara din lumea sa utopica traieste o grozava dezamagire pe care o transforma rapid in revolta si agresivitate. Este incapatanat si egoist. Traieste intr-o lume paralela in care nu iti permite sa patrunzi oricat de mult te-ai apropia de el. Rareori isi manifesta emotiile, preferand sa fie sarcastic.

Pesti

Pestii sunt naivi, influentabili, nehotarati. Isi cauta o partenera -“mama” pe care sa o poata copia, dar care sa ii accepte micile obsesii si sa treaca cu vederea lipsa acuta de simt practic. Creeaza usor dependente, atat de fumat, alcool, droguri, cat si de persoane. Daca esti deja partenera unui Peste, obisnuieste-te cu el fiindca nu mai poti scapa prea usor!
karina
Moderator
Moderator

feminin
Premii :
Tara :